Hea valgus tulemus saavutamine algab õigest planeerimisest. Teeme CAD jooniste baasil valgusarvestused ja koos leiame Teile kõige sobivama lahenduse. Paljud kaubandus- ja toitlustusettevõtted vajavad vastavalt müüdavate toodete eripärale eri valgustust. Siin tulevad kasuks teadmised valgustuse kolme väga tähtsa komponendi kohta: Värviedastusindeks CRI, valgus värvuse temperatuur, mida tähistatakse K ja valgusvoo tihedus e. valgustugevus valgustataval pinnal, mida tähistatakse mõistega Lux. Värviedastusindeks näitab seda, kui palju üks või teine valgusti toob välja esemete värvid. Kui kontori valgustitel võib CRI näitaja olla 80 siis muuseumites ja galeriides kasutatakse LED valgusteid mille CRI näitaja on 95-98. Sammuti kasutatakse kõrge CRI näitajaga LED valgusteid kaubandus- ja toitlustuspindadel rõhutamaks toodete värve. Selleks on ka meie valikus olemas eri Track light –d, mis spetsiaalselt mõeldud puuviljadele ja lihatoodetele.

Valgus värvuse temperatuuri võiks ka nimetada valguse soojuseks. Mida madalam on valgus värvuse temperatuuri näitaja K (Kelvin) seda punakam valgus on, Mida kõrgem on aga K näitaja seda sinisem valgus on. Kui soovite saavutada ruumides mõnust ja hubast valgust sobiks kasutamiseks 2500-3200K valgus. Töiseks ja virgaks tegev valguse diapasoon on aga 3700-4200K juures. Selline on ka päevavalguse valgustemperatuur ja seotud meie bioloogilise ärkveloleku valgusega.  6500K valgus on juba tugevalt sinaka alatooniga valgus

Loomulikult on oluline ka valgusvoo tihedus e. valgustugevus, mille näitajaks on Lux arv. Erinevate otstarvetega ruumid vajavad ka erinevat valgustugevust. Kui hubases baaris võib olla valgustugevus ainult 150 Lux siis peeneid detaile esiletoovate kaupade müügil on teinekord vajalik ka 1200 Lux valgustugevus.

Parima tulemus aga saab siis, kui oskuslikult neid kõiki komponente koos kasutame.

Tuginedes meie kogemusele kaubandus-, laondus-, tootmis- ja toitlustusettevõtetes võib julgesti öelda, et lisaks kuni 70% elektri kokkuhoiule on uus, hästi planeeritud LED valgustus taganud vähemalt 30% suurema käibe ja töötajate ning klientide rahulolu.

Tavaliselt jäävad kaubanduspindade energiasäästuprojektide tagasimakse ajad  1,2 -2,2 aasta vahele. Arvestuslikult on aga LED valgustite eluiga umbes 7-12 aastat. Seega selline investeerin tasub kindlasti ära!!

Seega teie poolt projekt ja meie poolt asjalikud nõuanded, kvaliteetsed tooted, väga head hinnad, kiire ja kindel tarne ning garantii.

Võta meiega ühendust ning uuri lisa!

etEstonian
etEstonian